s_150_100_16777215_00_images_photo_2017-07-17_15-57-44.jpg

چهره شاخص اصولگرایان در مجلس

همزمانی قرارداد با توتال و برگزار همایش منافقین در فرانسه، دهن‌کجی به ملت بود/ سؤال از ظریف و زنگنه در مجلس/ وزارت نفت رفع ابهام و اتهام کند

چهره شاخص اصولگرایان در مجلس با به اشاره به هم‌زمانی قرارداد وزارت نفت با شرکت توتال و برگزار همایش منافقین در فرانسه، گفت: این اقدام یک دهن‌کجی به ملت ایران بود. قطعاً ما نمایندگان در این زمینه از ظریف و زنگنه در مجلس سؤال خواهیم کرد و آقایان باید پاسخگوی این رفتار خود باشند.

محمدعلی پورمختار نماینده بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی با اشاره به قرارداد وزارت نفت با شرکت توتال در نیمه اول تیرماه و همزمانی با برگزاری اجلاس سالانه منافقین در پاریس گفت: قطعاً وزیر امور خارجه و وزیر نفت از زمان برگزاری اجلاس منافقین در پاریس مطلع بودند و اینکه در همان زمان شاهد سفر مدیرعامل توتال به ایران و انعقاد قرارداد 4.8 میلیارد دلار نفت و گاز با این شرکت فرانسوی هستیم، جای تعجب دارد.

وی بابیان اینکه این اقدام یک نوع دهن‌کجی به ملت ایران است، افزود: منافقین 17 هزار ایرانی بی‌گناه را به شهادت رساندند والان فرانسه جایگاه و محل زندگی این گروهک تروریستی شده است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه همه کشورها فعالیت سیاسی را دست‌مایه فعالیت اقتصادی قرار می‌دهند، گفت: کشورها مسائل سیاسی و اقتصادی را به هم پیوند می‌دهند و برخی از تحریم‌های اقتصادی ایران هم به دلیل برخی از فعالیت‌های ایران است؛ بنابراین ما هم می توانسیم فعالیت سیاسی گروهگ منافقین در فرانسه را با موضوع اقتصادی ربط بدهیم.

پورمختار تأکید کرد: زنگنه وزیر نفت و ظریف وزیر امور خارجه باید در این زمینه پاسخگو باشند و قطعاً ما در این زمینه از این 2 وزیر در مجلس سؤال خواهیم کرد.

وی بابیان اینکه دولت فرانسه در خصوص تحرکات گروهگ منافقین مسئولیت دارد و نمی‌تواند از خود سلب مسئولیت کند، افزود: دولت فرانسه به مسلمانان اجازه نمی‌دهد تا حجاب داشته باشند اما به گروهک تروریستی منافقین اجازه می‌دهد تا در پایتخت این کشور همایش برگزار کنند و حتی دانشجویان این کشورا را برای شرکت در همایش اجاره می‌کنند.

چهره شاخص اصولگرایان در مجلس با اشاره به حضور مقامات عربستان و مقامات برخی کشورها در اجلاس منافقین، گفت: ما اطلاع داریم که برخی از این افراد بین 10 هزار تا 30 هزار دلار رشوه گرفتند و در این اجلاس حضور یافتند و سخنرانی کردند.

پورمختار بابیان اینکه این افراد پول‌پرست هستند، افزود: برای ما اینگونه همایش‌ها اصلاً جای نگرانی نیست اما حرف ما این است که چرا وزارت نفت همزمان با این اجلاس با شرکت توتال که یک شرکت فرانسوی است، قرارداد امضا کرد.

وی در پاسخ به این سؤال که چرا وزارت نفت این قرارداد را با شرکت داخلی منعقد نکرده، گفت: وزارت نفت مدعی است که شرکت‌های داخلی تکنولوژی پائینی دارند.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی افزود: ما معتقدیم که سرمایه‌گذاری خارجی درجاهایی که نیاز است باید انجام شود اما این سرمایه‌گذاری و قراردادهای خارجی باید در راستای انتقال تکنولوژی و توانمندسازی نیروهای داخلی باشد.

 

 

 پورمختار افزود: باید در قرادادها ذکر شود که طرف خارجی باید از تجهیزات، توانمندی‌ها و نیروهای داخل کشور هم استفاده کند.

وی بابیان اینکه در حال حاضر کسی اطلاعات درست و دقیقی از قرارداد وزارت نفت با توتال ندارد، تصریح کرد: گفته می‌شود این قرارداد محرمانه است. ما اطلاعی از محتوا و جزئیات آن نداریم.

چهره شاخص اصولگرایان در مجلس با تأکید بر اینکه وزارت نفت باید در خصوص قرارداد مذکور اطلاع‌رسانی و شفاف‌سازی کند، افزود: وزارت نفت باید رفع ابهام و از خود رفع اتهام کند.

پاتریک پویانه مدیرعامل شرکت توتال فرانسه روز دوشنبه 12 تیر وارد ایران شد و با مقامات ایران دیدار و گفت‌وگو کرد و برای فاز 11 پارس جنوبی قرارداد امضا کرد.

ارزش این قرارداد 4.8 میلیارد دلار و مدت‌زمان آن 20 سال است.

 

همزمان با سفر مدیرعامل توتال به ایران، منافقین در پاریس پایتخت فرانسه، با دعوت از مخالفین و معاندین نظام جمهوری اسلامی ایران و دادن پول به افراد، همایش سالانه خود را برگزار کردند.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
Copyright © 2017. محمدعلی پورمختار. Designed by Deniz Studio Poormokhtar