s_150_100_16777215_00_images__.jpg

رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: بانک‌ها همدل و همزبان با واحدهای تولیدی نیستند و به همین دلیل پرونده‌ای برای بررسی عملکرد بانک‌ها در کمیسیون تشکیل شده است.

محمدعلی پورمختار شامگاه جمعه در مراسم آغاز عملیات اجرایی فولاد دژپل آرین در شهرک صنعتی ویان، این پروژه را مصداق همدلی و همزبانی دانست و اظهار کرد: این گونه اقدامات سخت، با تکیه بر شعار ما می‌توانیم به مرحله امروزی رسیده است.

وی با تأکید بر اینکه واحدهای فولاد که از صنایع مادر به حساب می‌آیند اشتغال اثربخش برای شهر و منطقه به ارمغان می‌آورد، افزود: فولاد در دنیا حرف اول را  می‌زند به طوری که سالانه 130 میلیون تن تولید می‌شود که سهم ایران کمتر از هشت میلیون تن است.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در خانه ملت، هدفگذاری برای تولید 50 میلیون تن را مناسب خواند و تصریح کرد: هدف‌‎گذاری 3.5 میلیون تن برای استان کم بوده و باید با توجه به معادن مطلوب موجود افزایش یابد.

وی با بیان اینکه شرکت صبانور در استان همدان به درستی کار نکرده، ادامه داد: تاکنون صبانور تنها به صادرات راحت مواد معدنی با درآمد میلیاردی و بدون پرداخت حق دولتی پرداخته است.

پورمختار با تأکید بر اینکه شرکت صبانور 30 میلیارد تومان جریمه شده است، خاطرنشان کرد: این شرکت مالیات و حقوق دولتی را از محل استخراج مواد معدنی پرداخته نکرده که باید بازگردد.

وی با بیان اینکه شرکت صبانور یک سال و نیم پیش وعده‌هایی داده است که تاکنون عملی نشده، گفت: این شرکت، کلنگی در صالح‌آباد زد و در نهایت نیز به قول خود عمل نکرد.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس تأکید کرد: اگر این شرکت به وعده‌های داده شده و وظایف خود عمل نکند، اجازه صادرات حتی یک کیلو از مواد معدنی به آن داده نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه شخصاً و به هر قیمتی مانع ادامه کار این شرکت خواهم شد، گفت: این اتفاق برای واحد‌های تولیدی در تحمل ما نخواهد بود و نسبت به آن معترض هستیم.

پورمختار با تأکید بر اینکه افراد توانمندی برای پیش‌بردن این طرح در صالح‌آباد مراجعه کردند، اظهار کرد: اجازه نخواهیم داد افراد و گروهی کوچک به خام‌فروشی مواد پرداخته و سود سرشاری نصیب آنان شود.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس با تأکید بر اینکه قانون به بانک‌ها اختیار داده تا از منابع در دسترس به خوبی استفاده کنند، اظهار کرد: قانون خروج از رکود که توسط دولت پیشنهاد شده اختیارات خوبی برای بانک‌ها ایجاد کرده که باید از این فرصت استفاده کنند.

وی با بیان اینکه بانک‎ها منابع در اختیار خود را صرف بنگاه‌داری می‌کنند، افزود: به این ترتیب بانک‌ها به یک رقیب برای واحدهای تولیدی، تولیدکنندگان و سازندگان تبدیل شده و باعث خارج شدن واحدهای دیگر تولیدی می‌شوند.

پورمختار با تأکید بر اینکه حمایت نکردن بانک‌ها از تولید یک تخلف است، تصریح کرد: پرونده ویژه‌ای برای بررسی عملکرد برخی از بانک‌ها در خصوص نحوه حمایت تولید در کمیسیون اصل 90 تشکیل شده است.

وی با بیان اینکه بانک‌ها مصوبات لازم برای حمایت از تولید را دارند، اما اجرای آن‌ها همچنان با مشکل مواجه است، تصریح کرد: افرادی که برای راه‌اندازی یک شغل خواهان دریافت تسهیلات هستند در چرخه معیوب و تعمدی نظام بانکی گرفتار شده و کار را رها می‌کنند.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس با اشاره به اینکه بانک‌‍‌ها خوب شعار می‌دهند، ادامه داد: آنها سفارشات را به خوبی دریافت می‌کنند اما در عمل اتفاق خاصی رخ نخواهد داد.

وی از اقدامات استاندار همدان در خصوص حمایت از واحدهای تولیدی تشکر و خاطرنشان کرد: استاندار همدان تمام همت خود را صرف راه‌اندازی واحد جدید و حمایت از واحدهای تولیدی که به اشکال مختلف تعطیل شده‌اند، کرده است.

 

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
Copyright © 2017. محمدعلی پورمختار. Designed by Deniz Studio Poormokhtar