s_150_100_16777215_00_images_IMG_6656.JPGنماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس با بیان اینکه وظیفه بانک‌ها نظام‌مند کردن فعالیت‌های اقتصادی است گفت: بانک‌ها در زمینه کتابخانه‌سازی فعال شوند

محمدعلی پورمختار  در آیین کلنگ‌زنی سه باب کتابخانه روستایی شهرستان کبودرآهنگ اظهار کرد: ما وارث انقلابی هستیم که به سمت برقراری فرهنگ غنی اسلامی حرکت کرد که این فرهنگ اثربخش دارای جایگاه بالایی است که باید در راستای ترویج آن تلاش شود.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ در مجلس گفت: امروزه یکی از اساسی‌ترین راه‌های ترویج فرهنگ اسلامی ارتقای فرهنگ کتاب و کتابخوانی است که از این طریق می‌توان فرهنگ نسل سوم و آینده را در راستای ارزش‌های فرهنگ اسلامی هدایت کرد.

وی با تأکید بر تلاش و همکاری مدیرعامل بانک پاسارگاد در راستای ساخت کتابخانه عنوان کرد: توجه این بانک در ساخت کتابخانه برای روستاهای استان قابل‌ستایش بوده و می‌تواند الگویی برای سایر دستگاه‌های مشابه باشد.

پورمختار با بیان اینکه وظیفه بانک‌ها نظام‌مند کردن فعالیت‌های اقتصادی است، گفت: بانک‌ها باید به وظایف اجتماعی خود واقف و عامل باشند.

وی با تأکید بر دغدغه رهبر معظم انقلاب در مسائل فرهنگی عنوان کرد: فرهنگ مبتنی بر فرهنگ اسلامی می‌تواند عامل حل معضلات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و ... شود.

نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس در ادامه از سایر بانک‌ها خواست در راستای غنی‌سازی فرهنگ اسلامی پیشگام شوند.

وی احداث این کتابخانه‌ها را بر اساس مقررات نهاد کتابخانه‌ها و بخش فنی بانک برشمرد و قول همکاری در تجهیز و تأمین منابع کتابخانه‌های احداث شده را از بانک پاسارگاد گرفت.

پورمختار خواستار تکمیل منابع این کتابخانه‌ها با کتاب‌هایی با فرهنگ‌ غنی اسلامی شد و گفت: افراد این روستاها با استفاده از کتاب‌های این کتابخانه‌ها می‌توانند در ارتقای فرهنگ روستاها کمک‌یار باشند.

نماینده مردم بهار و کبودراهنگ از حسن برنامه‌ریزی و سرعت اجرایی و پیشرفت پروژه تقدیر به عمل آورد و اظهار کرد: این پروژه از معدود پروژه‌های کشور است که اجرای کار بر زمانبندی پیشی گرفته و امیدواریم با اتمام آن در موعد مقرر نمونه‌ای برای چنین پروژه‌هایی باشد.

وی دسترسی بالا به کتاب را از عوامل مهم ارتقای سرانه کتاب و کتابخوانی دانست و گفت: افتتاح کتابخانه‌های روستایی موجب دسترسی آسان و عادلانه به کتاب در روستاها می‌شود و در نتیجه ارتقای فرهنگ مطالعه را در پی دارد.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
Copyright © 2017. محمدعلی پورمختار. Designed by Deniz Studio Poormokhtar