s_150_100_16777215_00_images_poormokhtar-02.jpg

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس

بی کفایتی مدیریت غار تبدیل به قلک آقایان شده

عضو کمیسیون قضایی وحقوقی مجلس با اشاره به مباحث و حواشی متعددی که این روزها پیرامون موضوع غار مطرح می شود اظهار کرد" غار علیصدر از منابع ملی کشور می باشد که حفظ و حراست از این منبع وظیفه همگان است.

محمد علی پورمختار درگفت و گو با خبرنگار  بسیج  با تاکید بر این موضوع که مالکیت بر منابع ملی خلاف قانون اساسی است گفت: واگذاری غار علیصدر به مجموعه سیاحتی علیصدر و درآمد آن دو عاملی است که دیوان محاسبات برای باز پس گیری مدیریت مجموعه و واگذاری آن به دولت ورود کرده است.

سوال بنده به عنوان نماینده مردم بهار و کبودراهنگ این است که مدیریت شرکت علیصدر طی این 24 سال که مسئولیت غار را در اختیار داشته است چرا برنامه ای در جهت توسعه زیرساخت ها اجرا نکرده است؟ چرا امکانات رفاهی و خدماتی برای گردشگران ایجاد نشده است؟ چرا شرکت سیاحتی علیصدر با این همه درآمد وارد سرمایه گذاری در این منطقه نشده؟ حداقل فضای خدماتی حتی در حد گسترش فضای سبز در این منطقه ایجاد نشده است.

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس عنوان کرد: ظرفیت غارعلیصدر اگر در کشورهای اروپایی بود سالیانه چند صد میلیون دلار درآمدزایی ایجاد می کردند اما در کشور ما یمن بی کفایتی مدیریت مجموعه تبدیل به قلک آقایان شده است.

وی افزود: سرمایه گذاران بسیاری اعم از بومی و غیر بومی برای سرمایه گذاری در این منطقه و گسترش زیرساخت ها در طی این سال ها اعلام آمادگی کردند اما به بهانه های واهی دست رد به سینه سرمایه گذاران زده شد.

پورمختار درخصوص اعلام آمادگی مدیریت مجموعه پدیده شاندیز که برای سرمایه گذاری در غارعلیصدر پیش از برملا شدن بود استاندار با کمال میل از او استقبال کرد و اظهار داشت: ما ازحضور سرمایه گذاران در استان استقبال می کنیم حالا چه شده که سرمایه گذاران بومی و غیر بومی در این جریان مورد مبغوض برخی مدیران استان شده اند.

یا اگر پدیده شاندیز مرتکب جرم شده بود سرمایه گذار بومی چه گناهی کرده که بیش از یکسال از ورود او به حیطه سرمایه گذاری در غار ممانعت شده ؟

این غار می توانست برای تقویت روستای علیصدر  ظرفیت فعالی باشد و منطقه را از محرومیت خارج کند اما حتی از کمترین امکانات خدماتی هم بی بهره است.

از قبل درآمدهای غار همایش برگزار می کنند، هزینه هدایا و سفر تامین می کنند، حقوق 20 نفر ز پرسنل استانداری را از درآمد غار علیصدر می دهند، تمام درآمد غار را در تپه عباس آباد و گنجنامه خرج می کنند علیصدر را به قلک تبدیل کرده اند و پول عیدی می دهند!

زمین های منابع طبیعی را مفت و مجانی گرفته اند و متری 170 هزار تومان به سرمایه گذار میدهند در حالی که این زمین ها 500 تک تومان هم قیمت ندارد.

من صدها بار به استاندار تذکر دادم که برای گردشگری آنجا چکار کردید؟ اگر یک گردشگر بیاید به کجا برود ؟ در کجا بنشیند؟چه کسی باید این ظرفیت ها را ایجاد کنند؟ غیر از مدیریت عالی استان؟                                                                 

طرحی که توسط ریاست جمهوری تصویب شده نباید این رفت و آمدها را داشته باشد

عضو کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس درخصوص چهار بانده شدن مسیر بزرگترین غار آبی جهان(علیصدر) گفت: این موضوع از مصوبات سفر ریاست جمهوری بوده که مکاتبات آن صورت گرفته اما برای اجرای آن نیازمند مجوز 215 است لذا در برنامه پنجم توسعه پیش بینی شده  که برای طرح های جدید باید مجوز صادر شود اگرچه به عقیده من وقتی در سفر ریاست جمهوری تایید و تصویب شده نباید این مکاتبات و رفت و آمدها را داشته باشد چرا که با گذشت یکسال از سفر ریاست جمهوری هنوز مجوزها صادر نشده و این قابل قبول نیست اما ما در مجلس پیگیر موضوع خواهیم بود تا زودتر وارد مرحله اجرایی شود.

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
  • هیچ نظری یافت نشد.
Copyright © 2017. محمدعلی پورمختار. Designed by Deniz Studio Poormokhtar